Belka
Czwartek, 17 Stycznia 2019   imieniny: Marian, Jan, Antoni
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Jubileusz XX-lecia Środowiskowego Domu Samopomocy w Mońkach

Data publikacji: 2017-11-23, Data modyfikacji: 2017-11-24
A A AWydrukDrukuj  
 
Od 20 lat Środowiskowy Dom Samopomocy w Mońkach działający w strukturach Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej jest ostoją i wsparciem dla osób z niepełnosprawnością. W środę 22.11.2018 r. Środowiskowy Dom obchodził jubileusz XX-lecia pracy dla środowiska. Tę uroczystość zorganizowano w gościnnych progach Monieckiego Ośrodka Kultury. Jubileusz był okazją do wspomnień i chwili refleksji. Zaproszonych gości, przy wejściu witali uczestnicy Środowiskowego Domu, którzy przygotowali wszystkim drobne upominki. Były to ręcznie wykonane anioły i słodkie pierniki. Uroczystość rozpoczął Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mońkach P. Mariusz Popowski, po czym przyszła kolej na wystąpienia gości. Głos zabrał min. Burmistrz Moniek P. Zbigniew Karwowski, oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Mońkach – P. Edward Klepacki i Proboszcz Parafii M.B. Częstochowskiej i Św. Kazimierza - Ks. Wojciech Wojtach, którzy w swych wystąpieniach przekazali wiele ciepłych słów. Na uroczystości nie zabrakło wspomnień byłej Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej P. Aliny Czarnieckiej, która w 1997 r. zainicjowała powstanie Środowiskowego Domu. Jubileusz istnienia ŚDS zgromadził nie tylko uczestników zajęć, ich rodziców, pracowników, ale także wielu przyjaciół. Z ich strony, na ręce Dyrektora MOPS, złożono życzenia, kwiaty i prezenty. Jubileusz nie odbyłby się bez występów artystycznych. Na scenę weszli uczestnicy ŚDS i zaprezentowali swoje umiejętności śpiewając przygotowane utwory, za co od publiczności otrzymali gromkie brawa. Kolejnym punktem programu była prezentacja medialna na temat powstania, zachodzących zmian i działalności Środowiskowego Domu Samopomocy, którą przedstawiła P. Agnieszka Wykowska – Zastępca Dyrektora MOPS i jednocześnie Kierownik ŚDS. Po zakończeniu prezentacji na scenie pojawili się uczniowie oraz nauczyciele Szkoły Muzycznej I Stopnia w Mońkach. Ich występ był ucztą dla duszy uczestników spotkania, za co im serdecznie dziękujemy. Jak przystało na XX Jubileusz nie obyło się bez ogromnego i pysznego tortu z fajerwerkami i stołu pełnego słodkich pyszności. Podczas spotkania mogliśmy podziwiać przepiękne prace podopiecznych ŚDS, które powstają podczas zajęć. ŚDS obejmuje opieką 20 osób z niepełnosprawnością intelektualną i zaburzeniami psychicznymi. Wszyscy pracownicy jak też uczestnicy starają się, aby w ŚDS panowała przyjemna, rodzinna atmosfera, pełna zrozumienia, empatii i akceptacji. Atmosfera ta budowana jest dzięki pracownikom, uczestnikom, ale też dzięki rodzinom uczestników. Dzień Jubileuszu XX-lecia ŚDS był dniem szczególnym dla naszej społeczności, tym bardziej cieszyła nas obecność tak wielu osób nam przyjaznych, wspólnie z nami świętujących. Prezentacja z okazji XX-lecia Galeria zdjęć

Pełna treść wiadomości na: 108 at mops-monki.pl/strona
mops-monki.webas.pl, Źródło artykułu: mops-monki.webas.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
   moniecki

  Powiat moniecki – powiat z siedzibą w Mońkach w województwie podlaskim. Znajdziemy w nim gminy Goniądz, Knyszyn, Mońki, Jasionówka, Jaświły, Krypno, Trzcianne oraz miasta Goniądz, Knyszyn i Mońki.

  Główną atrakcją turystyczną jest Biebrzański Park Narodowy i Twierdza Osowiec, która służyła kilkumiesięcznej obronie podczas I wojny światowej.

  Do powiatu mamy możliwość dostać się drogą krajową nr 65 oraz wojewódzką nr 670 i 671.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola