Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Ogłoszenie o naborze do projektu pt. „Twoja przyszłość w Twoich rękach” na lata 2014 – 2015.

Data publikacji: 2014-02-03, Data modyfikacji: 2014-02-03
A A AWydrukDrukuj  
 
      Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mońkach przystępuje do realizacji projektu systemowego „Twoja przyszłość w Twoich rękach” w okresie od 01.02.2014 r. do 30.06.2015 r. w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007 - 2013, Priorytet VII – Promocja integracji społecznej, Działanie 7.1 – Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji, Poddziałania 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki społecznej.       Projekt „Twoja przyszłość w Twoich rękach” adresowany jest do osób bezrobotnych oraz nieaktywnych zawodowo, jednocześnie zagrożonych wykluczeniem społecznym, w wieku aktywności zawodowej, korzystających ze świadczeń pomocy społecznej w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Mońkach.       Priorytetowym celem projektu jest zaktywizowanie 52 osoby niepracujące w wieku aktywności zawodowej korzystające ze świadczeń pomocy społecznej na terenie miasta i gminy Mońki poprzez zastosowanie aktywnej integracji i pracy socjalnej. Zakres wsparcia w ramach projektu obejmuje zawarcie i realizację postanowień kontraktu socjalnego w tym finansowanie kosztów realizacji obejmujących następujące działania: - indywidualne konsultacje psychologiczne, - indywidualne doradztwo zawodowe, - szkolenia zawodowe: spawacz, sprzedawca z obsługą kasy fiskalnej, murarz I stopnia, prawo jazdy kat. B., kurs języka obcego, kurs komputerowy, - trening kompetencji i umiejętności społecznych, - praca i/lub staż zawodowy dla osób w wieku 15-30 lat, - terapię psychologiczną, rodzinną lub psychospołeczną dla rodzin lub osób z problemem przemocy domowej, - wycieczka integracyjna, - zasiłki celowe.       W ten sposób beneficjenci ostateczni uzyskają wiedzę i zdobędą nowe kwalifikacje zawodowe. Projekt ma na celu zwiększenie kwalifikacji zawodowych i zdobycie umiejętności umożliwiających ponowne wejście na rynek pracy oraz zapobieganie wykluczeniu społecznemu klientów MOPS. Uczestnicy projektu uzyskają wsparcie ze strony doradcy zawodowego, psychologa oraz pracowników socjalnych.Osoby zakwalifikowane do udziału w projekcie będą w nim uczestniczyły do 30 czerwca 2015 roku. Uczestnictwo w projekcie jest bezpłatne.Wymagane dokumenty: - dowód osobisty do wglądu; - zaświadczenie z Powiatowego Urzędu Pracy potwierdzające status osoby bezrobotnej (jeżeli dotyczy), - formularz rekrutacyjny; - oświadczenie beneficjenta ostatecznego/uczestnika projektu o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych. Wymagane dokumenty należy dostarczyć do 28 lutego 2014 r. Dokumenty będą przyjmowane w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Mońkach, 19-100 Mońki, ul. Wyzwolenia 12, e-mail mops@mops-monki.pl. Wszelkich informacji udziela Biuro Projektu pod numerem: 85-716-25-67, 517 178 118.

Pełna treść wiadomości na: 128 at http://mops-monki.pl
mops-monki.webas.pl, Źródło artykułu: mops-monki.webas.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
   moniecki

  Powiat moniecki – powiat z siedzibą w Mońkach w województwie podlaskim. Znajdziemy w nim gminy Goniądz, Knyszyn, Mońki, Jasionówka, Jaświły, Krypno, Trzcianne oraz miasta Goniądz, Knyszyn i Mońki.

  Główną atrakcją turystyczną jest Biebrzański Park Narodowy i Twierdza Osowiec, która służyła kilkumiesięcznej obronie podczas I wojny światowej.

  Do powiatu mamy możliwość dostać się drogą krajową nr 65 oraz wojewódzką nr 670 i 671.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola