Belka
Czwartek, 17 Stycznia 2019   imieniny: Marian, Jan, Antoni
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

ORSZAK TRZECH KRÓLI - Mońki 6 stycznia 2019r.

 
ORSZAK TRZECH KRÓLI - to wielka ogólnopolska inicjatywa, która w tym roku po raz drugi odbyła się w Mońkach. Ponownie organizacji podjęli się mieszkańcy Moniek oraz dzieci z monieckich szkół, a wszystko to pod przewodnictwem i opieką ks. Dziekana Wojciecha Wojtacha oraz siostry Moniki Siemionko ze Zgromadzenia Sióstr Terezjanek. Niestety w konkursie, w którym nagrodą główną był prawdziwy, żywy wielbłąd, Mońki zajęły czwarte miejsce i w tym roku musieliśmy się obejść bez tej atrakcji. Jednak nie mniejszą atrakcją od żywego wielbłada, był smok azjatycki wykonany przez Panią Basię , niezwykle utalentowaną osobę w naszym mieście, która z wielkim poświęceniem dzien po dniu , robiła go. SERDECZNIE DZIĘKUJEMY I PODZIWIAMY. Orszak wyruszył z kościoła św. Brata Alberta Chmielowskiego, krótko po zakończeniu Mszy świętej. Pierwszą scenę, kiedy to ruszają w drogę królowie z Europy, Azji i Afryki wraz ze swoimi orszakami, odegrano w świątyni. Po drodze wspólnie śpiewano kolędy i odgrywano kolejne sceny: - Dwór Heroda – dom nr 22 przy Alei Niepodległości - Gospoda – apteka Cefarm przy Alei Niepodległości - Walka dobra ze złem – Bank Spółdzielczy, ul. Wyzwolenia - Pasterze - górale, przejście przez Bramę Anielską i Stajenka Betlejemska – parking za kościołem M.B. Częstochowskiej. Z okazji 40 rocznicy pierwszej pielgrzymki do Polski Jana Pawła II, orszak szedł pod hasłem „Odnowi oblicze ziemi”. W orszakowym scenariuszu znajdziemy wiele odniesień do nauczania Ojca Świętego, rozpoznamy tytuły jego książek, encyklik, adhortacji, a także fragmenty jego najbardziej znanych kazań i wypowiedzi. W tym roku świętowało z nami aż 751 miejscowości w Polsce oraz 22 za granicą (w 13 państwach). Organizację Orszaku wsparły firmy i instytucje.

 


Małgorzata Siemionko
 
Data pliku video: 2019-01-10, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
   moniecki

  Powiat moniecki – powiat z siedzibą w Mońkach w województwie podlaskim. Znajdziemy w nim gminy Goniądz, Knyszyn, Mońki, Jasionówka, Jaświły, Krypno, Trzcianne oraz miasta Goniądz, Knyszyn i Mońki.

  Główną atrakcją turystyczną jest Biebrzański Park Narodowy i Twierdza Osowiec, która służyła kilkumiesięcznej obronie podczas I wojny światowej.

  Do powiatu mamy możliwość dostać się drogą krajową nr 65 oraz wojewódzką nr 670 i 671.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola