Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Ponad 3000 opcji w ofercie rozrywki pokładowej – czyli jak przetrwać najdłuższe trasy lotnicze na świecie

Data publikacji: 2017-09-12, Data modyfikacji: 2017-09-12
A A AWydrukDrukuj  
 
Ponad 3000 opcji w ofercie rozrywki pokładowej – czyli jak przetrwać najdłuższe trasy lotnicze na świecie

Linie lotnicze Qantas ustanowiły nowy rekord, ogłaszając pierwsze bezpośrednie połączenie lotnicze między Australią i Europą. Trasa łącząca Londyn-Heathrow z Perth wystartuje w marcu 2018 roku i pozwoli pokonać 14 499 kilometrów podczas 17-godzinnego lotu. Tylko jak przetrwać nużące godziny na tak długiej trasie? KAYAK PL przeanalizował oferty rozrywki pokładowej, żeby dowiedzieć się, czy podróżni powinni sami przygotować się na czekającą ich podróż, czy – wręcz przeciwnie – mogą w pełni polegać na propozycjach przewoźników.

Najdłuższe trasy pasażerskie: Air India, Qatar Airways i Emirates Airline

Obecnie najdłuższa trasa pasażerska – liczona według ortodromy, czyli najkrótszej możliwej drogi między dwoma punktami – jest obsługiwana przez Air India i łączy Delhi z San Francisco. Lot trwa 14 godzin 30 minut, podczas których pokonywanych jest 15 300 kilometrów. Druga co do długości trasa łączy Dohę z Auckland (oddalone od siebie o 14 524 kilometrów). Bardzo często to właśnie ten lot, obsługiwany przez Qatar, jest uznawany za najdłuższe połączenie lotnicze – zapewne przez czas, który pasażerowie muszą spędzić na pokładzie. W drodze powrotnej ze względu na przeciwne wiatry jest to aż 17 godzin 30 minut. Podium zamyka trasa obsługiwana przez Emirates Airline, która łączy Dubaj z największym miastem Nowej Zelandii. Pasażerowie tego połączenia na pokładzie spędzają średnio od 15 godzin 30 minut do 17 godzin, zależnie od kierunku, w którym lecą. Listę pięciu najdłuższych tras zamykają loty między Dallas i Sydney (Qantas) oraz Johannesburgiem i Atlantą (Delta Air Lines) – każda z nich liczy ponad 13 500 kilometrów.

Najdłuższe połączenia lotnicze według najkrótszej możliwej drogi (ortodroma)

Ranking

Linia lotnicza

Miasto wylotu

Miasto docelowe

Dystans

1.

Air India

Delhi

San Francisco

15 300 km

2.

Qatar Airways

Auckland

Doha

14 524 km

3.

Emirates Airline

Auckland

Dubaj

14 191 km

4.

Qantas

Dallas

Sydney

13 799 km

5.

Delta Air Lines

Johannesburg

Atlanta

13 573 km


Jak miło spędzić dłużące się godziny lotu, gdy jest się niemal przykutym do fotela? Jak wskazuje najnowsza analiza 
KAYAK PL linie lotnicze są bardzo dobrze przygotowane, aby pomóc swoim pasażerom interesująco spędzić czas lotu. Systemy rozrywki pokładowej niczym nie przypominają znanego sprzed lat pojedynczego telewizora zawieszonego z przodu kabiny. Na monitorach zlokalizowanych na tyle fotela przed sobą pasażerowie mogą wybierać spośród najnowszych produkcji filmowych, seriali, wielu gatunków muzyki czy gier. To jednak nie wszystko. Coraz częściej na pokładzie nie ma problemu również ze śledzeniem programów na żywo: na przykład pasażerowie Emirates mają dostęp do najważniejszych rozgrywek sportowych emitowanych w czasie rzeczywistym. Z kolei dzięki Sky News na pokładzie linii Qantas można śledzić najświeższe wiadomości. Linia oferuje również usługę, dzięki której całą ofertę rozrywki pokładowej można odtworzyć na własnym urządzeniu mobilnym dzięki opcji streamingu poprzez Qantas Entertainment App. Funkcje, takie jak śledzenie trasy lotu na interaktywnej mapie czy – jak w przypadku Emirates – oglądanie otoczenia samolotu dzięki kamerom umieszczonym na kadłubie, są kolejną atrakcją, o której warto pamiętać. Obawy pasażerów powinien rozwiać już sam repertuar, który można sprawdzić na stronach przewoźników przed lotem. Znajdują się w nim najnowsze hity kinowe czy aktualne sezony ulubionych seriali, zarówno lokalnych, jak i światowych produkcji. Jak podają przewoźnicy, Qatar oferuje aż 3000 opcji rozrywki do wyboru, Emirates proponuje ponad 2000 różnych kanałów, a Qantas ma w swojej ofercie 1500 propozycji pomagających zwalczyć nudę.

Rozrywka pokładowa oferowana przez linie lotnicze obsługujące najdłuższe trasy pasażerskie

Linia lotnicza

Filmy, seriale, muzyka i gry

Air India

ponad 580 godzin

Qatar Airways

ponad 3000 opcji

Emirates Airline

ponad 2500 kanałów

Qantas

ponad 1500 opcji

Delta Air Lines

ponad 1000 godzin


Vera Pershina Dyrektor Regionalny KAYAK na Europę Wschodnią i kraje nordyckie komentuje: 
„Podróżni mogliby zapytać, co jeszcze może nadejść? Linie lotnicze nieustannie pracują nad tym, by zaoferować jak najatrakcyjniejszą rozrywkę na pokładzie. Wśród testowanych rozwiązań można wyróżnić między innymi wykorzystanie wirtualnej rzeczywistości przez linie Qantas, które pozwoliły swoim pasażerom klas premium oglądać najpiękniejsze miejsca Australii w technologii VR. Z kolei KLM testował funkcję „Meet and Seat”, która przy wykorzystaniu mediów społecznościowych pozwala pasażerom zająć miejsce obok wybranej osoby. W KAYAK PL codziennie pracujemy nad tym, aby podróżowanie było łatwiejsze, dlatego bardzo cieszą nas wnioski, które można wyciągnąć z analizy ofert rozrywki pokładowej. Widać, że pasażerowie mogą latać coraz łatwiej i przyjemniej, nawet na najbardziej obciążających, wielogodzinnych trasach”.

KAYAK, Źródło artykułu: infowire.pl, Autor zdjęć: KAYAK
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
   moniecki

  Powiat moniecki – powiat z siedzibą w Mońkach w województwie podlaskim. Znajdziemy w nim gminy Goniądz, Knyszyn, Mońki, Jasionówka, Jaświły, Krypno, Trzcianne oraz miasta Goniądz, Knyszyn i Mońki.

  Główną atrakcją turystyczną jest Biebrzański Park Narodowy i Twierdza Osowiec, która służyła kilkumiesięcznej obronie podczas I wojny światowej.

  Do powiatu mamy możliwość dostać się drogą krajową nr 65 oraz wojewódzką nr 670 i 671.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola