Belka
Czwartek, 17 Stycznia 2019   imieniny: Marian, Jan, Antoni
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

XIX Miting Osób Niepełnosprawnych „Sprawni inaczej”

Data publikacji: 2014-06-16, Data modyfikacji: 2014-06-18
A A AWydrukDrukuj  
 
      W dniu 12 czerwca 2014 r. odbył się XIX Miting Osób Niepełnosprawnych „Sprawni inaczej” organizowany przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mońkach – Środowiskowy Dom Samopomocy w Mońkach. Współorganizatorem imprezy była Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mońkach, który udostępnił płytę stadionu oraz Moniecki Ośrodek Kultury zabezpieczający imprezę pod względem nagłośnienia.       W spotkaniu udział wzięło ok. 70 osób niepełnosprawnych z Moniek i terenu powiatu monieckiego min. domownicy Środowiskowego Domu Samopomocy i Domu Pomocy Społecznej w Mońkach, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej, uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy, członkowie Klubu Rodzin Autystycznych „Dzieci z zaczarowanego lasu” oraz osoby niepełnosprawne z gmin powiatu monieckiego.       Otwarcia XIX Mitingu dokonał Burmistrz Moniek Pan Zbigniew Karwowski. Sekretarz Powiatu Monieckiego odczytała ciepłe słowa przekazane w liście skierowanym do uczestników Mitingu przez Starostę Powiatu Monieckiego Panią Joannę Kulikowską. Przybyłych gości i uczestników powitał Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mońkach Pan Mariusz Popowski.       Kolejnym punktem programu były zawody sportowe rozegrane w jedenastu konkurencjach. W przeprowadzeniu zmagań sportowych pomagały uczennice kl. Ia Gimnazjum w Mońkach pod opieką Pani Katarzyny Gawędzkiej oraz pracownicy MOPS w Mońkach i ŚDS.       Po zakończonych zawodach przy rytmach Zespołu VAMOS odbyła się dyskoteka. Regenerację sił uczestników zapewnił żurek z kiełbaską a także lody, słodkie bułeczki, pączki i napoje.      W trakcie Mitingu były przygotowane punkty konsultacyjno - informacyjne przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białymstoku, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Mońkach oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Mońkach. Z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mońkach przyjechały dwa wozy bojowe i uczestnicy Mitingu mogli zapoznać się ze sprzętem i włożyć mundur strażacki.       Na zakończenie imprezy wszystkim uczestnikom wręczono nagrody i dyplomy.       Organizacja spotkania możliwa była dzięki dofinansowaniu z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Mońkach oraz dzięki sponsorom, którym składamy serdeczne podziękowania: Zespołowi muzycznemu VAMOS, Zakładowi Produkcji Spożywczej „Betex” z Knyszyna, Przedsiębiorstwu Przetwórstwa Mięsnego KBS Sp. z o.o., Państwu Dworakowskim – „Zajazd Zalesie”, Państwu Sokołowskim Hurtownia Spożywczo - Nabiałowa, Piekarni Revmod, Piekarni Sobieski oraz Pani Jadwidze Dębowskiej sklep „Topaz Expres” w Mońkach. galeria zdjęć

Pełna treść wiadomości na: 147 at http://mops-monki.pl
mops-monki.webas.pl, Źródło artykułu: mops-monki.webas.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
   moniecki

  Powiat moniecki – powiat z siedzibą w Mońkach w województwie podlaskim. Znajdziemy w nim gminy Goniądz, Knyszyn, Mońki, Jasionówka, Jaświły, Krypno, Trzcianne oraz miasta Goniądz, Knyszyn i Mońki.

  Główną atrakcją turystyczną jest Biebrzański Park Narodowy i Twierdza Osowiec, która służyła kilkumiesięcznej obronie podczas I wojny światowej.

  Do powiatu mamy możliwość dostać się drogą krajową nr 65 oraz wojewódzką nr 670 i 671.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola