Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wzmożone działania "Bez DOMU, ale NIE bez POMOCY", w trosce o osoby narażone na wychłodzenie organizmu.

Data publikacji: 2018-02-26, Data modyfikacji: 2018-02-27
A A AWydrukDrukuj  
 
Reagując na ujemne temperatury powietrza, monieccy policjanci prowadzą wzmożone działania pod hasłem „Bez DOMU, ale NIE bez POMOCY”. W trosce o osoby narażone na wychłodzenie organizmu, intensywnie kontrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne, odwiedzają osoby samotne, schorowane i niezaradne życiowo. W dzisiejszych działaniach policjantów wspierali strażacy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mońkach oraz pracownicy socjalni Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mońkach. Od paru dni temperatura na zewnątrz zarówno w nocy jak i w dzień spada poniżej zera. Kiedy na dworze panują ujemne temperatury wiele osób traci zdrowie lub nawet życie. Problem dotyka przede wszystkim osób samotnych, w podeszłym wieku oraz bezdomnych, dlatego monieccy policjanci prowadzą wzmożone działania pn. „Bez DOMU, ale NIE bez POMOCY”. Dzisiaj, w ramach tych działań funkcjonariusze wspierani przez strażaków oraz pracowników socjalnych kontrolowali miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne, odwiedzili osoby samotne, schorowane i niezaradne życiowo. Pomagali nie tylko udzielając porad, ale sprawdzali także stan instalacji grzewczych oraz pomogli w zaniesieniu opału do domu, mieszkającemu samotnie staruszkowi. Monieccy policjanci interweniowali również wobec osoby, która przebywała w warunkach zagrażających jej życiu z powodu niskich temperatur. Narażona na wyziębienie kobieta przebywała w budynku z wadliwą instalacją grzewczą, w stanie nietrzeźwości. W ramach podjętych działań pomocowych, kobieta została odwieziona i umieszczona w Ośrodku „PURMIA” w Zofiówce. Samotność i alkohol to sprzymierzeńcy śmierci z zimna. Apelujemy o reakcję. Zaglądajmy do naszych samotnie mieszkających sąsiadów, interesujmy się osobami bezdomnymi, bo czasem tylko zwrócona uwaga, jeden telefon wzywający pomoc mogą uratować życie. Reagujmy! Jeden telefon pod numer 112 bądź 997 może uratować życie. Źródło Komenda Powiatowa Policji w Mońkach

Pełna treść wiadomości na: 111 at mops-monki.pl/strona
mops-monki.webas.pl, Źródło artykułu: mops-monki.webas.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
   moniecki

  Powiat moniecki – powiat z siedzibą w Mońkach w województwie podlaskim. Znajdziemy w nim gminy Goniądz, Knyszyn, Mońki, Jasionówka, Jaświły, Krypno, Trzcianne oraz miasta Goniądz, Knyszyn i Mońki.

  Główną atrakcją turystyczną jest Biebrzański Park Narodowy i Twierdza Osowiec, która służyła kilkumiesięcznej obronie podczas I wojny światowej.

  Do powiatu mamy możliwość dostać się drogą krajową nr 65 oraz wojewódzką nr 670 i 671.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola